Jak poprawić owal twarzy? gru23

Tagi

Podobne

Podziel się!

Jak poprawić owal twarzy?

Owal twarzy nie pozostaje przez całe życie taki sam. Wraz z wiekiem ulega przemianom, które na ogół nas nie zadowalają. Nie oznacza to jednak, że kobiety młode są zawsze ze swojego owalu twarzy zadowolone. Na szczęście owal twarzy można poprawić. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja w domu, w salonie kosmetycznym oraz u dermatologa. Można go także poprawić stosując odpowiedni makijaż.

słoiczek z kremem

W domu

Jeśli nasz owal twarzy nie jest zadowalający musimy postawić na kosmetyki, które pobudzają naturalne procesy odnowy komórek. Na ogół są to wszystkie kosmetyki, których zadaniem jest zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny. To właśnie te dwie substancje stanowią swoiste rusztowanie dla naszego owalu twarzy. Jeśli zaczyna ich brakować twarz traci swój piękny owal. Kupując kosmetyki warto więc szukać takich, które zawierają w swoim składzie duże ilości witamin E oraz C. warto postawić także na zawartość witaminy A, czyli retinolu, która uważana jest za jeden z silniejszych składników jaki możemy znaleźć w kosmetykach. Z pewnością warto zaopatrzyć się w sebum, które jest kosmetykiem zawierającym największe stężenie cennych substancji. Serum aplikowane jest zarówno rano jak i wieczorem. Dopiero na nie nakładamy krem.

W salonie kosmetycznym

Jeśli mamy problem z owalem twarzy salon urody będzie dla nas miejscem doskonałym. Najczęściej w takim przypadku proponowane są dwa zabiegi: Cryolift oraz Mini Lift. Do wykonania zabiegu Mini Lift stosuje się kosmetyki, które zawierają żel uzyskany z aloesu. Aloes od wieków znany jest jako kosmetyk, który ma doskonałe właściwości odmładzające.Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada na twarz oraz szyję preparat, którego działanie polega na sztucznym wywoływaniu skurczy mięśni twarzy. Zabieg ten sprawia, że krew zaczyna zdecydowanie szybciej krążyć dzięki czemu poprawia się jej metabolizm. Warto podkreślić, że rezultaty widoczne są już po poddaniu się jednemu zabiegowi. Aby jednak efekty były trwałe warto poddawać się mu co miesiąc. Zabieg ten nie należy jednak do najtańszych. W zależności od gabinetu cena rozpoczyna się od stu pięćdziesięciu złotych. Zabieg Cryolift jest doskonałym wyborem jeśli borykamy się z problemem opadających
aloespoliczków. Zabieg polega na stopniowym schładzaniu naskórka przy pomocy specjalnej głowicy. Skóra schładzana jest aż do minus piętnastu stopni, co wielu osobom wydaje się być trudne do zniesienia. Dzięki takiemu zabiegowi substancje, które są następnie aplikowane głębiej wnikają w skórę, następnie są zdecydowanie lepiej przyswajane. Warto podkreślić, że zabieg w nawet najmniejszym stopniu nie jest nieprzyjemny. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Aby jednak były trwałe warto powtarzać zabieg co mniej więcej dwa miesiące. Zabieg ten jest droższy niż poprzedni.

U dermatologa

W gabinecie lekarza dermatologa możemy poddać się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas ten używany jest do wypełnienia wszelkich bruzd oraz pojawiających się na skroniach zagłębień. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, uniesiona co w konsekwencji poprawia jej owal.